Dünyanın önde gelen teknoloji ve mühendislik hizmetleri işletmesi WAE Technologies (WAE), pil sistemlerinin ömrünü, güvenliğini, kullanılabilir enerjisini, gücünü ve hızlı şarj sürelerini iyileştirmek için tasarlanmış pil zekası yazılımı Elysia’yı piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Elysia, otomotiv, ticari araç ve e-mobilite sektörlerinden sabit enerji depolamaya ve ötesine kadar pil optimizasyonu, içgörü ve yönetim avantajları sunar. WAE’ler, elektrikli motor sporları serilerinden elde edilen yüksek performanslı pillerdeki deneyiminin yanı sıra elektrikli hiper otomobiller ve maden kamyonları için pillerin tasarımı ve geliştirilmesinden yararlanıyor. Elysia, herhangi bir pilin gerçek potansiyelini ortaya çıkarabilen bir dizi yeniliği bir araya getiren, WAE’nin sunduğu ilk kitlesel pazar yazılımı olarak karşımıza çıkıyor.

Son teknoloji ürünü gömülü ve bulut tabanlı ürünler, otomotiv OEM’lerine, filo operatörlerine ve akü varlık finansörlerine, akü içgörülerine eşi benzeri görülmemiş bir erişim sağlayarak, hem araçta hem de akünün tüm yaşam döngüsü boyunca performansı yönetmelerine, optimize etmelerine ve artırmalarına olanak tanıyacak.

Elysia Ticari Lideri Joe Jones, “Herhangi bir elektrikli araçtaki pil, açık ara en değerli tek sistemi temsil ediyor. Pil sistemlerini daha iyi anlamak, tam potansiyellerini gerçekleştirmek için onları yönetme şeklimizi değiştirecek. Elysia, yarış pistinde doğan ancak gerçek dünya için tasarlanmış yeni bir elektrifikasyon çağını başlatıyor. OEM’lere, filolara ve pil varlık finansörlerine benzeri görülmemiş bir şeffaflık sağlamak için yorumlanması kolay, eyleme geçirilebilir pil içgörüleri sağlıyoruz ve pili optimize etmelerine, performansını ve kullanım ömrü boyunca sunduğu değeri geliştirmelerine olanak tanıyoruz.” diyor.

Elysia, rakipsiz gerçek dünya pil mühendisliği ve geliştirme deneyimine sahipken, elektrokimyasal modelleme uzmanlığıyla kaynaşmış yapay zeka ve veri biliminin benzersiz bir kombinasyonu üzerine inşa edilmiştir.

KAYNAK: https://www.electrichybridvehicletechnology.com/news/battery-technology/wae-technologies-aim-to-optimize-all-evs-with-new-battery-intelligence-software.html