Analiz – simülasyon ile sanal dünyanın esneklikleri kullanılarak fiziksel prototip hazırlamaksızın, ürün performansınızı dijital ortamda kontrol etmenizi ve anlamanızı sağlar. Bu sayede; tasarım ve proje mühendisleri, parçanın-ürünün-sistemin davranışını inceleyerek gerekli düzeltmeleri tasarım aşamasının başlangıç zamanlarında yapabilirler. Daha başlangıç safhasında yapılan bu kontrol ve optimizasyon sayesinde, istenen tasarım daha az maliyetle ve daha erken elde edilmiş olur.

Global pazar koşullarında yaşanan rekabet, tasarımcıları ve üreticileri ‘ilk seferde doğru tasarım yapma’ konusunda zorlamaktadır.

 

Bu amaca ulaşmak için, tasarımcıların ürün kalitesini ve performansını tasarım sürecinin başlangıç aşamasında görmeleri gerekmektedir. Tasarımdaki iterasyon sayısının azaltılarak en doğru sonuca ulaşmak için yapılan fiziksel prototiplerin ve testlerinin yapılması sırasındaki zaman ve para kaybı yerine, sanal ortamda 3 boyutlu modellerin hazırlanması ve çalışma şartlarının uygulandığı analizleri – simulasyonları kullanmak, süreci hızlandıran en mantıklı seçimdir. Bu sayede, 3 boyutlu modellere istenilen değişiklikler sanal ortamda yapılarak, gerektiği kadar detaylı-kapsamlı testler uygulanabilir. Son şeklini alan 3 boyutlu modelin fiziksel prototipleri ve testleri yapıldığında istenilen ürüne daha kısa bir sürede ve daha düşük maliyetle ulaşılmış olur.

Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz analiz çalışmaları:

+ Isı Transfer Analizi
+ Titreşim Analizi
+ Mukavemet Analizi
+ Rüzgar Analizi
+ Düşme Analizi
+ Yorulma Analizi
+ Mekanizma Dinamiği Analizi

Mühendislik Hizmetleri’mizden faydalanmak veya çalışmalarımız hakkında bilgi almak için info@avrotas.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.