Enerji yoğunluğundaki artış, OEM’lere verimli çözümler tasarlama konusunda daha fazla esneklik sağlıyor.

Turntide Technologies, önceki Hyperdrive batarya serisine göre daha hafif ve daha küçük bir form faktöründe daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip ölçeklenebilir modüler bir tasarım sunan yeni bir ürün serisi olan Turntide Lityum-iyon NMC Batarya Paketi’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Yeni batarya paketi, otomotiv kalitesinde nikel-manganez-kobalt (NMC) hücrelerini entegre bir batarya yönetim sistemi (BMS) ile birleştirerek benzersiz bir enerji yoğunluğu ve performans sunuyor. Yeni Turntide bataryası, inşaat, tarım ekipmanları, denizcilik ve demiryolu gibi karayolu dışı araç uygulamalarının zorlu ve sert çalışma koşullarında yüksek performans için özel olarak üretilmiştir.

Turntide’ın taşımacılık iş birimi genel müdürü Mark Cox, “İnşaat ekipmanı endüstrisi ve diğer ticari araç sektörleri acilen daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip, daha az yer kaplayan ve sistem dayanıklılığı sağlayan kompakt akü çözümlerine ihtiyaç duyuyor. NMC kimyasını kullanarak, ticari kullanımın zorlu taleplerini karşılayan sofistike bir akü geliştirdik. Sistem düzeyindeki uzmanlığımızla birlikte Turntide, çeşitli uygulamalar için ideal çözümü geliştirmek üzere küresel OEM’lerle ortaklık kurabilir.” diyor.

Bataryalar, 44v (4.5 kWh ve 6.7 kWh) ve 52v (5.3 kWh ve 8 kWh) hava sıvı soğutma seçenekleriyle mevcuttur. Modüler batarya paketleri 500 V’a kadar olan sistemler için seri olarak ve farklı enerji kapasiteleri için paralel olarak bağlanabiliyor. Turntide ayrıca araç entegrasyonunu kolaylaştırmak ve pazara sunma süresini kısaltmak için bir dizi uyumlu invertör sunmaktadır.

Turntide batarya çözümleri başkan yardımcısı Russell Stoddart, odak noktaları olarak ticari filoların benzersiz ihtiyaçlarına göre uyarlanmış üst düzey batarya teknolojisi yaratmak olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, tasarımların temelini oluşturan güvenlik ve uyarlanabilirlik ile teknolojinin binlerce iş makinesine güç verdiğini sözlerine ekliyor. Bu teknoloji ile sektörün elektrifikasyonu ve sürdürülebilirliği de hızlandırılıyor.

KAYNAK: https://www.electrichybridvehicletechnology.com/news/turntide-technologies-introduces-new-modular-battery-pack-for-commercial-evs.html#prettyPhoto