Bollinger, Class 3 derecesine sahip elektrikli kamyonlar için tasarlanan bir platform geliştiriyor.

Bollinger birkaç gün önce, Class 3 ve Class 6 arasında derecelendirilen elektrikli kamyonlar için tasarlanan yeni Ticari Platformunu duyurdu. Bu, şirketin 10.000 ile 26.000 pound arasındaki brüt araç ağırlık derecelendirmelerini (GVRW) destekleyebileceği anlamına geliyor.

Bollinger, kendi B1 SUV ve B2 kamyonet kasalarıyla sunacağı orijinal Class 3 platformu için, Chass-E’den farklı olarak, ABD’nin önde gelen ticari araç kaporta tedarikçisi EAVX ile iş birliği yaptı.  EAVX ayrıca rakip EV girişimi Atlis ve onun XP elektrikli kamyon platformuyla da çalışıyor.

Bollinger CEO’su ve kurucusu Robert Bollinger yaptığı açıklamada, EAVX ile çalışmanın daha geniş bir ticari müşteri pazarına yenilikçi ve tamamen elektrikli çözümlerin sunulmasına imkan sağladığını belirtti. Buna ek olarak, ülke genelinde EV’nin benimsenmesini hızlandırmalarına da imkan sunacağını sözlerine ekledi.

Ayrıntıları net olarak açıklanmayan Ticari Platformun, çeşitli yüklere uyum sağlayan bir dizi pil seçeneğiyle sunulacağı söyleniyor. Bollinger, 55.000 dolardan başlayan Chass-E platformu için kapasiteleri 105-140 kWh arasında değişen piller sunmayı planlıyor.

Chass-E platformunun teslimatları 2022 için planlanıyor. Fakat Bollinger, bu Ticari Platformunun ne zaman piyasaya çıkacağını hakkında kesin bir bilgi vermiyor.

Bollinger henüz herhangi bir araç üretmedi. Fakat daha önce B1 ve B2 üretiminin 2020’nin sonlarında, müşteri teslimatları ise 2021’de başlayacağını söylemişti. Şirket, henüz araçları için güncellenen bir üretim zaman çizelgesi açıklamadı.

Deliver-E olarak adlandırılan bir elektrikli dağıtım kamyoneti de gösteren Bollinger, aracın 2022’de üretime gireceğini söylüyor.

KAYNAK: https://www.motorauthority.com/news/1134323_bollinger-to-develop-electric-commercial-trucks-with-eavx-bodies