İngiliz geliştirici Viritech, karayolu araçları, hafif ticari araçlar ve otoyol dışı uygulamalarda(arazi araçlarında) çalışmaya hazır bir hidrojen güç aktarma organının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. VPT60N, 60 kW’lık bir yakıt hücresinden ve 200 kW’a kadar güç sağlayan aktarma organlarından oluşuyor.

Ayrıca, 16 kWh kapasiteli bir batarya ile batarya yönetim sistemi(BMS) ve soğutma bileşenlerini barındırıyor. Viritech, batarya ve hidrojen depolamanın “özel form faktörlerinde” ve minimum teslim süresi için standart bir seçenekte mevcut olduğunu ekliyor. Güç Aktarma Organı, güç aktarma organı bileşenleri arasındaki tüm sistem entegrasyonu tamamlanmış olarak teslim ediliyor ve VCU, araç içinde sistem başlatma için önceden yapılandırılıyor.

Viritech, güç aktarma organının OEM’ler, Tier-1’ler ve araştırma kuruluşları için hazır olduğunu düşünerek, hidrojen yakıt hücreli elektrikli araçların hızlı bir şekilde devreye alınmasına olanak tanıyor.

Güç Aktarma Organları, prototip ve geliştirme aracı kullanımı için homologe olmayan bir formda sunuluyor; Viritech’in mühendislik bölümü, tamamen homologe edilmiş bir son araca ulaşmak için araç entegrasyonunu ve geliştirmeyi (HMI ve fonksiyonel güvenlik durumu dahil) destekleyebiliyor.

Viritech CEO’su Timothy Lyons, şunları söyledi: “Araç güç aktarma ailesindeki ilk güç aktarma organının piyasaya sürülmesi, Viritech’te yıllar süren çalışmanın sonucudur. OEM’ler ve Tier-1’ler için uygun, mevcut ve kolayca entegre edilebilen bir yakıt hücresi güç aktarma organını sunmaktan heyecan duyuyoruz, bu da araç üreticilerinin karayolu ve arazi araçlarında yakıt hücresi araçlarının teslimatını hızlandırmalarını sağlıyor.”

KAYNAK: https://www.viritech.co.uk/news/viritech-launches-vcs-72pj3