Tesla, elektrikli kamyonetin Teksas’ta yakında üretime başlamasından önce bir Cybertruck gövdesi üzerinde çalışıyor. Tesla Cybertruck ile ilgilenen yaklaşık 1,5 milyon insan bulunurken, aynı zamanda bir süredir de bilgi açlığı yaşıyorlar.

Geçen yıl için üretim versiyonunda nihai özellikler ve fiyatlandırma ile ilgili bir güncelleme bekleniyordu. Fakat otomobil üreticisi, zaten bazı gecikmeler yaşayan elektrikli kamyon hakkında sessiz kalmaya karar verdi. Tesla, Cybertruck’ı 2019’da tanıttığında elektrikli kamyonetin 2021’in sonunda piyasaya çıkacağını söyledi. Son teslim tarihi yaklaşırken otomobil üreticisi, üretimin 2022’ye düştüğünü doğruladı. Daha sonra, CEO Elon Musk  Tesla’nın elektrikli kamyonetin üretimine “2022’nin sonlarında” Gigafactory Texas’ta başlamayı hedeflediğini söyledi. Açıkça Model Y’yi fabrikada üretime getirmeye odaklanıldığından (bu da erteleniyor), Cybertruck üretim zaman çizelgesinin de kayması muhtemel görünüyordu.

Mart 2022’de Tesla’nın Cybertruck geliştirmesini bu yıl 2023’teki üretim için tamamlamayı hedeflediği doğrulandı. Haziran ayında Musk, Tesla’nın 2023’ün ortalarında üretime başlamayı hedeflediğini söyledi. Tesla, son birkaç aydır iletişimlerinde 2023 ortası zaman çizelgesine bağlı kaldı ve Cybertruck’a özgü gerçek üretim ekipmanının Gigafactory Texas’a gelmesiyle, sözlerden daha gerçek olmaya başlıyor.

Şimdi bir Tesla Cybertruck gövdesi gibi görünen yapının görüntüsü, kendisinden çok daha fazla bilgi olmadan YouTube kanalında Kim Java aracılığıyla sızdırıldı. Görüntü, iki ay önce Gigafactory Texas’a vardığını gördüğümüz Cybertruck’ın gövdesini gösteriyor gibi görünüyor.

Kamyonun arkasındaki büyük döküm parçalarının yer aldığı görüntüde, kısmen kaplanmış gibi göründüğü için yapının tüm sırtını kaç parçanın oluşturduğunu söylemek zor. Otomobil üreticisi, çerçevenin parçaları için hem alüminyum döküm parçalar hem de çelik kullanıyor gibi görünüyor.

Tesla başlangıçta Cybertruck’ın bir dış iskeletle donatıldığından bahsetmişti, ancak bazıları Tesla’nın “dış iskelet” kelimesini kullanmasına itiraz ediyor çünkü dış gövdenin parçalarının yapısal olduğu net değil.

Tesla bunu web sitesinde şöyle açıklıyor: “Cybertruck, üstün dayanıklılık ve yolcu koruması için üretilmiş bir dış kaplama ile üretilmiştir. Neredeyse aşılmaz bir dış iskeletle başlayarak, Ultra Sert 30X Soğuk Haddelenmiş paslanmaz çelik yapısal kaplamadan Tesla zırh camına kadar her bileşen üstün güç ve dayanıklılık için tasarlanmıştır.”