Sürdürülebilir mobilite için ağ oluşturmanın hedeflendiği “Otomobil Endüstrisi Hafif Yapı Zirvesi”nin açılışı, Federal Ekonomi Bakanlığı Parlamenter Devlet Sekreteri Michael Kellner tarafından yapılacak. Etkinlikte yer alacak olan Norbert Dölle, Mercedes EQXX’in hafif yapısını açıklıyor. Görselde yer alan Bioneqxxtm alüminyum döküm şu anda Mercedes-Benz’deki en büyük hafif metal yapı bileşeni olup, Vision EQXX’in arkasındaki ana bileşeni oluşturuyor. Norbert Dölle, teknoloji taşıyıcısını Würzburg’daki 2022 “Otomobil Endüstrisi Hafif Yapı Zirvesi”nde tanıtacak.

5 – 6 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında Würzburg’da düzenlenen “Otomobil Endüstrisi Hafif Yapı Zirvesi”, enerji ve kaynak açısından verimli araçların geliştirilmesine yönelik ağ oluşturmayı hedefliyor. Etkinlik, yeni nesil araçlar için hafif yapı konusunda üst düzey yöneticileri ve uzmanları 11. kez bir araya getiriyor. Etkinlik, temel teknoloji hafif yapının gelecekteki mobiliteye ve tüm sektörlerde çevre ve iklim korumasına ne gibi katkılar sağlayabileceğini gösteriyor. Bir aracın CO2 ayak izi üzerindeki etkisi geliştirme sırasında zaten meydana geldiğinden, bileşenler, malzemeler, süreçler, tedarikçi seçimi vb. ile ilgili doğru kararları orada vermek önemlidir.

5 Ekim’de yeni kurulan kampüs şirketlerinin sunumlarıyla başlayan etkinlik, Federal Ekonomik İşler ve İklim Koruma Bakanlığı Parlamento Devlet Sekreteri MdB Michael Kellner’in 6 Ekim’deki konuşmasıyla devam edecek. IVB4 İnşaat Sektörü, Hafif Yapı/Yeni Malzemeler, Kaynak Verimliliği Bölüm Başkanı Ministerialrat Werner Loscheider, Hafif Yapı Teknolojisi Transfer Programı (TTP LB) dahil olmak üzere BMWK’nın hafif yapı faaliyetleri hakkında bilgiler verecek.

Mercedes-Benz AG’den Norbert Dölle, Mercedes EQXX’teki hafif yapıyı, aerodinamiğin ve pil boşluğu da dahil olmak üzere aktarma organlarının teknoloji göstericisinin verimlilik kaydında hangi bölümü oluşturduğunu açıklıyor. BMW ve Hyundai Motor Europe’dan da ek OEM temsilcileri talep edildi.

Öğleden sonraki teknik oturumlar, malzeme, mühendislik ve üretim konularına odaklanıyor. Konuşmacılar ve katılımcılar arasındaki değişim, etkinliğin merkezi bir parçasıdır. Tartışma turlarında ve etkileşimli uzman oturumlarında, her katılımcı kendi etkinlik düzeylerine özel olarak katkıda bulunabilir. OEM’ler, tedarikçiler, hizmet sağlayıcılar, üniversiteler ve enstitülerin yanı sıra mucitler ve start-up’lardan temsilciler, bilgi ve deneyim alışverişinde bulunmak için buluşuyor. E-mobilite ve hafif yapı, sürdürülebilirlik ve hafif yapı, yeni araç mimarileri ve gövde konseptleri, tahrik, akü, şasi, iç mekan ve yenilikçi üretim süreçleri ile toplu taşıma ve kargo için yenilikler, araştırma projeleri ve finansman programları gibi konular burada yer alıyor. Endüstri etkinliği, çekici sergilere sahip bir ticaret fuarı ile çevrili olup, Würzburg’daki Vogel Kongre Merkezi’ne yaklaşık 200 katılımcı bekleniyor.

KAYNAK: https://www.automobil-industrie.vogel.de/die-ersten-referentinnen-und-referenten-stehen-fest-a-f8326f9b644a756882bbdf27756242e6/