Toyota ile otonom araç platformunda işbirliği yapan May Mobility, 111 milyon dolarlık C Serisi Finansmanı tamamladı.

Ann Arbor şirketi, hizmet olarak Mobilite fikrine öncülük eden ve aynı zamanda Toyota’nın yaklaşmakta olan e-Palet mobilite platformunu geliştiren tamamen otonom bir Sienna olan Sienna Autono-MaaS araç platformunda Toyota ile birlikte çalışıyor.

May Mobility CEO’su Edwin Olson, “Bu son yatırım turunun kapanmasıyla May Mobility, teknoloji, iş geliştirme ve platformlarımızda, tümü küresel bir erişime sahip büyümeyi hızlandırmaya devam edecek. Ek yatırımcılarımız, Toyota ve diğerleri ile devam eden stratejik işbirliğimiz, 2023’te ticari operasyonlara doğru ilerlememizi sağlayacak ve şimdi daha fazla Toyota Sienna Autono-MaaS aracını piyasaya sürdükçe yeni pazarlara genişlememizi sağlayacak. e-Palet gibi yeni nesil platformlara bakın.” diyor.

Gelecekteki gelişim için para gerekiyor ve ek olarak 111 milyon dolar bunun çok büyük bir kısmı. Sürücüyü araçtan çıkarabilen otonom teknolojinin ticari açıdan büyük etkileri bulunurken, şirketin yeni pazarlara açılmasını finanse etmeye yardımcı oluyor.

Bazı otonom araç şirketleri çalışanları işten çıkarsa bile, bazı yatırımcılar ve yatırım grupları geleceğin teknolojisi konusunda iyimser görünüyor.

KAYNAK: https://www.evpulse.com/news/may-mobility-closes-round-of-funding-starts-early-development-of-toyotas-next-mobility-platform