Geely Holding Group bünyesinde gelişmekte olan enerji ticari araç markası Farizon Auto, üç yenilikçi enerji ürünü içeren Farizon G Kamyon Ürün Serisi’ni tanıttı: “Farizon G tamamen elektrikli ağır kamyon, Farizon G metanol hibrit ağır kamyon ve Farizon G reforme edilmiş metanol yakıt hücreli ağır kamyon”. Farizon’un gelişmiş GXA-T mimarisine dayanan bu çığır açan kamyonlar, bu yılın sonlarında 19. Hangzhou Asya Oyunları sırasında lojistik operasyonları desteklemede önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor.

Neden önemli?

Yeni enerji ağır kamyonlar için özel bir mimari olan GXA-T, çok çeşitli ağır kamyon uygulamalarına hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu mimari, titiz enerji yönetimi, kapsamlı rota planlaması ve akıllı kapasite tahsisi sağlayan akıllı bilgisayar sistemleriyle donatılmış araçlarla lojistik sektörü için gelişmiş çözümler sunuyor.

Anahtar noktaları

Farizon G Serisi kamyonlar, farklı lojistik operasyonlara uyarlanmış çeşitli aktarma organları sunmak için GXA-T mimarisinden yararlanır. Farizon G tamamen elektrikli ağır kamyon, Farizon’un operasyonel maliyetleri düşürmeyi ve elektrikli ağır kamyonlar için kullanım alanlarını genişletmeyi amaçlayan i-MPS merkezi aktarma organı ile donatılmıştır. 1.500 km’yi aşan menzile sahip Farizon G metanol hibrit ağır kamyon, uzun mesafeli lojistik için çevre dostu operasyonlar sağlıyor. Metanol araçlarıyla ilgili kapsamlı deneyiminden yararlanan Farizon, küresel karbon nötrlüğüne pratik bir yol bulmak için metanol reformasyon teknolojilerine ve yakıt hücrelerine yatırım yapmaya devam ediyor.

Farizon New Energy Commercial Vehicle Group’un CEO’su Fan Xianjun, şirketin hedeflerini açıkladı: “150.000 yeni enerji ticari aracı satan Farizon, şimdi sürekli teknolojik ve iş modeli inovasyonu yoluyla sonraki 150.000’imizi hedefliyor. Önümüzdeki 5 yılda 1.000.000 adet yeni enerjili ticari araç satan ilk marka olmayı hedefliyoruz” dedi.

Farizon Başkan Yardımcısı ve Tasarım Direktörü Hervé Bertrand, ticari araçların sürdürülebilir küresel kalkınma için önemini ve şirketin verimlilik ve çevresel sorumluluk taahhüdünü vurguladı.

Sonuç olarak

Farizon Auto, Ağustos ayında yeni nesil ve enerji yarı kamyonu Farizon “Homtruck”ı ortaya çıkarma planlarını duyurdu. Bu, 2024’ün başlarında üretim ve ilk teslimatların planlanmasıyla “Homtruck” konseptinin 2021 sürümünü takip ediyor. Farizon’un planlarına göre Homtruck, verimlilik, güvenlik ve sürdürülebilir güç aktarma organlarına öncelik vererek yoldaki en gelişmiş ve çevre dostu ticari araçlar arasında yer alacak. Bu lansman, Farizon’un yeni enerji ticari araçlarına geçişe öncülük etme ve şirketi küresel karbon nötrlüğü arayışında lider olarak konumlandırma taahhüdünü ifade ediyor.

KAYNAK: https://theevreport.com/farizon-auto-launches-farizon-g-truck-product-series