Katılımın ÜCRETSİZ olacağı ve otomotiv endüstrisinde 3D baskının yeni olası kullanımlarını gösterecek olan  “ADDITIV Otomotiv” sanal etkinliğine tanınmış konuşmacıların katılması bekleniyor.

3D baskı konusundaki çevrimiçi medya platformu 3Dnatives, 28 Eylül‘de sabah 8’den akşam 5’e kadar ücretsiz sanal etkinlik “ADDITIV Otomotiv”i düzenliyor. Konuşmacılar arasında Ralf Anderhofstadt, Daimler, Stefanus Stahl, BMW, Ole Geisen, Siemens Energy, Jens Hübner, HP, Jérémie Schuler, Formlabs ve Stéphane Cauliez, Kimya by Armor yer alıyor.

3Dnatives DACH bölgesi İş Geliştiricisi Khelifa Touati, son yıllarda otomotiv endüstrisinde 3D baskı uygulama alanlarının sürekli olarak geliştiği ve genişlediğini söylüyor. Alman OEM’leri, 3D baskı süreçlerinin getireceği değişimlere hızlı bir şekilde hazırlanıyor.

Üretimde Yeni Olanaklar

3Dnatives’e göre otomotiv endüstrisi, örneğin daha fazla esneklik, verimlilik ve maliyet etkinliği açısından 3D baskının avantajlarından yararlanıyor. Tasarım açısından, karmaşık geometrilere sahip hafif bileşenlerin yapımı için benzeri görülmemiş fırsatlar bulunuyor. Ayrıca araçlar, yardımcı elemanlar ve yedek parçalar daha hızlı, daha ucuz ve yerinde 3D olarak basılabilir.

Khelifa Touati, “Additiv Automotive’deki katılımcıların panel tartışmalarında heyecan verici bir fikir alışverişi olacağına inanıyorum. Önde gelen endüstriyel gruplardan ve 3D baskı şirketlerinden konuşmacıları ağırlamayı dört gözle bekliyorum” diyor.

Tüm bilgiler, tam program ve ücretsiz kayıt için etkinlik web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer etkinlikler ülkemizde digiMODE tarafından da düzenleniyor. digiMODE‘u takip ederek metal prototipleme ile ilgili bu tür organizasyonlardan haberdar olabilirsiniz.

KAYNAK: https://www.automobil-industrie.vogel.de/3d-druck-in-der-automobilindustrie-a-1056202/