Continental firması bünyesinde bulunan ve 2006 yılından bu yana poliamid malzeme teknolojisini kullanarak otomotiv sektörüne parça tedariği sağlayan ContiTech firması, araçlarda kullanılmak üzere yeni aktarma adaptörü geliştirdi. Yeni aktarma adaptöründe glass fiber ile güçlendirilmiş poliamid malzeme kullanıldı. Bu sayede, önceki Alüminyum adaptör kullanımlarına göre %55 oranında ağırlık azaltımı sağlandı.

Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) tanıtılan Mercedes Benz E-Class modellerinde, yeni geliştirilen bu adaptör ilk kez kullanıldı. Poliamid adaptör 9G-TRONIC aktarma organında, rulmanın merkez komponenti olarak kullanılmaya başlandı. Mercedes Benz ilerleyen dönemde C-Class ve S-Class modellerinde de bu adaptörü kullanmayı planlıyor.

Poliamid adaptör, aktarma sistemi ile şasi arasındaki güç iletimini stabil bir şekilde yapabilmekte ve üzerine gelen yükleri güvenli bir şekilde taşıyabilmektedir. Bu adaptörün gelecekte premium segment araçlarda  kullanımının yaygınlaşması ve taşıt güvenliği, komfor, sürüş dinamiği için vazgeçilmez bir ekipman olması beklenmektedir.

Konu hakkında daha detaylı bilgilere https://goo.gl/yV5uoa adresinden ulaşabilirsiniz.