LEVC (London Electric Vehicle Company), üst düzey taksi üretiminin ötesine geçerek lider bir sıfır karbonlu mobilite teknolojisi şirketi olma planlarını duyurdu. Rakipsiz mirası üzerine inşa edilen LEVC, 70 yılı aşkın bir süredir ikonik Londra taksisi üzerine çalıştı. Şirketin yeni stratejisi, her zamankinden daha fazla kişiye akıllı, yeşil, güvenli ve erişilebilir mobilite çözümleri sunmak için üretimin ötesine geçeceğini görecek.

Bu taahhüdün altını çizen LEVC UK, yeni stratejiyi uygulayacak olan yeni üst yönetim ekibini açıkladı. Yeni atamalar, şirketin ana şirket Geely Holding Group’un küresel kaynakları tarafından desteklenen Ansty, İngiltere’deki son teknoloji evinde var olan mühendislik, pazarlama ve üretim uzmanlığını en üst düzeye çıkaracak.

Alex Nan, Global CEO rolüne devam ediyor. Şimdi LEVC’nin Birleşik Krallık CEO’su rolünü de üstlenecek. Nan, 2018’de TX’in piyasaya sürülmesinden bu yana LEVC hızlı bir büyüme yaşadığını söylüyor. Bununla birlikte, bugüne kadar 9.000 küresel satışla, bu araçlar 500 milyon milin üzerinde yol kat ettiğini ve 152.000 ton CO2’nin atmosfere salınmasını engellediğini de belirtiyor. Londra’da LEVC’nin TX’i taksi pazarının %82’sini oluşturuyorken, artık sokaklarda dizel TX4’lerden daha fazla TX bulunuyor. LEVC, başkentin temiz, yeşil EV siyah taksi filosuna geçişi hızlandırmasına yardımcı olacak.

LEVC’nin Ansty, Coventry’deki üretim tesisi, ikonik TX taksinin – ünlü Londra siyah taksisinin – yanı sıra yeni nesil modellerin evi olmaya devam edecek. Şirket, 2023 için yıllık %20 satış artışı hedefliyor.

KAYNAK: https://www.electrichybridvehicletechnology.com/news/buses-commercial-vehicles/levc-announces-new-strategy-to-become-a-zero-carbon-mobility-technology-company.html#prettyPhoto