Yüksek kalitede yüzey modelleme, başarılı bir ürün geliştirmenin gerek şartlarından bir tanesidir. Başarılı ve stabil bir modelleme için G0’dan G3 kalitesine kadar yüzeyleri en ileri matematik alt yapı ile birlikte oluşturabilecek bir yazılım gerekmektedir.

Tasarımcılar ve mühendislere gerçekten ihtiyaç duyulan sonuçların elde edildiğini, dinamik ve etkileşimli bir şeklide gösterebilmesi de bu yazılımın sahip olması gereken özelliklerdendir.

Tüm otomobil üreticilerinin ürün geliştirme süreçlerinde standart olarak kabul ettikleri ve kullandıkları Class-A Yüzey Modelleme yazılımı, Dassault Systemes tarafından geliştirilen ICEM Surf yazılımıdır.

ICEM Surf, karmaşık serbest biçimli CAD yüzey modellerinin yüksek kalitede görselleştirmesini en yüksek kalitede tanımlamak, analiz etmek ve gerçekleştirmek için kullanılan eğri ve yüzey açık geometri modelleme aracıdır. Otomotiv, havacılık, tüketim malları ve pres-alet tasarım endüstrilerinde ürün tasarım süreçlerinde kullanılır. Ayrıca, doğrudan yüzey modelleme, iyileştirme, yeniden yapılandırma ve tarama modelleme için çözümler sunar.

Tersine mühendislik tabanlı nokta bulutu ya da import edilen CAS modeli gibi girdiler ile, ICEM Surf ortamında otomotiv başta olmak üzere tüm sektörler için gerekli en üst estetik ve teknik kalitede modeller üretilebilmektedir.

AVROTAS olarak, yerli ve yabancı OEM, FSS ve Co-Design müşterilerine Class-A yüzey modelleme hizmeti vermekteyiz.

ICEM Surf yazılımı hakkındaki daha detaylı bilgilere http://goo.gl/TeznwJ adresinden ulaşabilirsiniz.