Otomotiv sektöründe önemli bir yere sahip olan Class-A yüzey modelleme, herhangi bir ürünün kullanıcı tarafından görünün dış bölümlerinin estetik kalite ve mühendislik ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmesini sağlayan bir modelleme tekniğidir. Geliştirilen ürünün, tüketicinin estetik taleplerini karşılayabilmesi için sahip olması gereken üretim kalitesinin sağlandığı yüzey modelleme adımı, ürün geliştirme sürecinin önde gelen aşamaları arasında yer alır. Rekabetçi pazar ağında, hemen her sektörde ürünlerde Class-A kalitesinde yüzey kullanımı önemli hale gelmiştir. Benzer özelliklere sahip ürünlerde öne çıkmayı ve istenilen kaliteyi yakalamayı hedefleyen şirketimiz, gelişen bilgisayar destekli tasarım ve üretim teknolojilerini kullanarak sizlere kaliteli ürünler sunarken, hızlı ve gerçekçi bir tasarım süreci sağlıyor.

Başarılı ürün tasarımında kullanılan bir teknik olan Class-A yüzey modelleme hizmeti sunan şirketimizin birincil faaliyeti, yüksek kaliteyle birlikte mükemmel yüzey tasarımını öne çıkarmaktır. Tasarım sürecinde, C0/G0 noktasal süreklilik, C1/G1 teğetsel süreklilik, C2/G2 ise eğrisel süreklilik eğrileriyle farklı yüzey kalitelesi tanımları sağlanır. Class-A kalitesi yüzeyler, modelin ana yüzeylerinde C2/G2 kalitesine sahip olduğunu ifade eder. Sayısal ortamın katkılarını tüketici ürünlerinin neredeyse tamamında görebiliriz. Örneğin, bir aracın ilk görülen dış panellerinde Class-A kalitesi kullanılırken, doğrudan görünür olmayan bağlantı yüzeylerinde NURBS kalitesi tercih edilir.

AVROTAS olarak sektördeki çalışmalarımızın hedefi, üretim maliyetlerini ve üretim zamanını azaltırken, ürün kalitesini de yükseltmektir. Bu hedefimizi tasarım ve mühendislik çalışmalarımızda son teknoloji ürünleri kullanarak sizlere sunuyoruz. Yüksek düzeydeki otomotiv tasarım bilgisiyle birlikte konsept modelleme sırasında öne çıkan yüzey modelleme yeteneğini bir araya getiren AVROTAS, estetik ve yüksek kalite standartlarıyla dikkat çeken tasarımları sizlerle buluşturuyor.

Class-A yüzey modelleme ve bu konudaki çalışmalarımız hakkında bilgi almak için info@avrotas.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.