Trim; bir aracın içinde ve dışında bulunan bütün plastik aksamı ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Kabin iç tasarımı olarak bilinen Interior Trim parçalar, aracın kabininde yer alan plastik ve kompozit komponentleri ifade eder.

Otomotiv endüstrisinde önemli bir yere sahip olan plastik malzemelerin son yıllarda kullanımı oldukça önemli bir artış gösteriyor. Müşterinin beklentisini karşılarken, çevre dostu yapısıyla da öne çıkmayı başaran plastikler, güvenlik ve hafiflik arasındaki dengeyi sağlarken, çeşitli avantajlarıyla da sektörde tercih edilen malzemeler arasına giriyor.

Sürücü ve yolcu bölümünde konforu üst seviyelere taşıyan unsurların geliştirilmesinde önemli bir yere sahip iç trim parçaları, işlevselliği, kalitesi, hafifliği ve ergonomisiyle öne çıkıyor.

AVROTAS olarak çalıştığımız iç trim tasarımları arasında sürücü ve yolcu ile etkileşim halinde olan ön konsol, orta konsol, kapı iç giydirmeleri, direk giydirmeleri, tavan iç giydirmeleri yer alıyor. Gerçek zamanlı olarak yürütülen projelerimizde istenilen yöntem  ve standartlara göre hareket edilerek müşterilerimizin beklentilerini karşılayan tasarımlar ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Firmamız, matematiksel model ile birlikte, malzeme seçimi, maliyet fizibilitesi, fonksiyonel noktaların belirlenmesi gibi tüm süreçlerde sizlere destek veriyor.

Trim Parça Tasarımı ve bu konudaki çalışmalarımız hakkında bilgi almak için info@avrotas.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.