Mercedes-AMG, elektrikli tahrik ile sportif bir lüks marka olarak profil kazanıyor.

Mercedes, Vision AMG aracıyla sportif alt markasının elektrikli geleceğine dair bir fikir veriyor. Dört kapılı coupe çalışmasının unsurları, 2025’ten itibaren ayrı bir AMG serisi modelinde yolda olabilir.

  

 

Gösterişli modelin görsel özellikleri arasında, kısa çıkıntılarla birleştirilmiş uzun bir dingil mesafesi, mümkün olduğunca kusursuz olan pürüzsüz, düz bir gövde ve keskin bir rüzgarlık bölümüne sahip aerodinamik olarak optimize edilmiş bir arka kısım yer alıyor. Önde bulunan alçak bir radyatör ve küçük, yıldız şeklindeki ışıklar spor otomobilin yüzünü oluşturuyor. Mercedes yıldızı kaputun üzerine yerleştirilmiş ve arka kısımda AMG yazısı yer almaktadır.

AMG’nin gelecekteki elektrikli otomobilleri, Mercedes-Benz’in üç yeni elektrikli mimarisinin sportif varyantı olan AMG EA platformunu temel alacak. Bu modellerin özellikle, düşük ağırlıkla yüksek performans vadeden yeni bir eksenel akılı motor kullanması bekleniyor. Swabian’lar, yaklaşmakta olan Mercedes-AMG modeliyle ilgili daha fazla teknik veri belirtmiyor.

KAYNAK: https://www.automobil-industrie.vogel.de/konzeptauto-zeigt-elektrische-zukunft-der-marke-gal-6e585fa403fa4433d6d504efcc6506f4/?p=3#gallerydetail