Türkiye’nin beş sektör devinden oluşan otomobil inisiyatif grubu TOGG, ilk kez bir elektrikli SUV ve elektrikli sedan ile Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2022’de (5-8 Ocak) görücüye çıkacak.

Elektrikli SUV, Türkiye’nin ilk yerli aracı olup, ülkemizin endüstriyel teknolojideki ilerlemesinin doruk noktasını temsil ediyor.

Pininfarina tarafından TOGG tasarım ekibiyle birlikte tasarlanan C-SUV’un üretimine 2022’nin dördüncü çeyreğinde başlanması bekleniyor.

TOGG, bu yılın başlarında, öncü elektrikli SUV’unu geliştirmek için İngiltere merkezli mühendislik danışmanlık şirketi HORIBA MIRA ile ortak olarak çalıştığını açıklamıştı. Süspansiyon sistemini ve ilgili şasi özelliği performansını tasarlamak ve geliştirmek için TOGG ile birlikte çalışan HORIBA MIRA, TOGG tasarımcıları ve mühendislerinin katılımıyla aracın dinamikleri, NVH ve dayanıklılık şasi özelliklerinin geliştirilmesinden sorumlu oluyor.

TOGG EV’ler hakkında birtakım ayrıntılar bilinmekle birlikte, şirket, “Kullanım Durumu Mobilite Teknolojileri”ni CES 2022’de piyasaya süreceğini ve gelişmiş elektrikli, otonom ve bağlantılı mobilite teknolojilerini tek bir tasarım alanında bir araya getireceğini söylüyor.

KAYNAK: https://www.autocarpro.in/news-international/turkey’s-togg-to-debut-at-ces-with-electric-suv-and-sedan-80746