Estetik kalite ve mühendislik gereksinimlerini bir arada bulunduran Class-A Yüzey Modelleme, ürün geliştirme sürecinin en önemli adımlarından birini oluşturur. Hemen hemen her sektörde kullanılan bir terim olan yüzey modelleme, başarılı bir ürün tasarımında kullanılan yüksek kaliteli bir tekniktir. Bir tasarımın sahip olması gereken üretim kalitesini sağlayan bu modelleme tekniği, otomotiv sektöründe de önemli bir yere sahiptir. Rekabetçi pazar ağının her geçen gün büyümesiyle birlikte, sektörde öne çıkan tasarımları sunmak için endüstriyel tasarım ve ileri yüzey modelleme teknikleri geliştiriliyor. AVROTAS olarak bu adımda müşterilerimize hızlı ve gerçekçi bir tasarım süreci sağlıyoruz.

Mükemmel yüzey tasarımı, yüksek kaliteyle birlikte tasarımlarımızın birincil faaliyetidir. Farklı yüzey kalitesi tanımlarını sağlayan sentetik ve analitik eğriler, tasarımlarda ayırt edici niteliğe sahiptir. Bu nitelik, modeli oluşturan yüzeylerin kendi içlerindeki ve komşu oldukları yüzeyler ile ortak sınırları arasındaki geçişlerin kalitesidir. Modellemenin temel gereksinimleri olan bu geçiş kaliteleri C0/G0, C1/G1 ve C2/G2 olarak sınıflandırılır. C0/G0 noktasal süreklilik, C1/G1 teğetsel süreklilik, C2/G2 ise eğrisel süreklilik anlamına gelmektedir. Class-A kalitesi yüzeyler, modelin ana yüzeylerinde C2/G2 kalitesine sahip olduğunu ifade eder.

Şirketimiz için otomotiv sektöründe yeniliklerin hedefi, üretim maliyetlerini ve üretim zamanını azaltırken, ürün kalitesini de yükseltmektir. Bu hedefimizi tasarım ve mühendislik çalışmalarımızda son teknoloji ürünleri kullanarak sizlere sunuyoruz. Sayısal ortamın katkılarını tüketici ürünlerinin neredeyse tamamında görebiliriz. Bir otomobilin dış panellerinin doğrudan görünür kısımları Class-A kalitesinde olması zorunlu iken, bu panelleri gövdeye bağlayan flanşlar vb. yüzeylerde NURBS kalitesi yeterlidir. Class-A yüzeylerin yalnızca akla ilk geldiği gibi sadece otomobil dış panellerinde değil, en küçüğünden en büyüğüne tüm tüketici ürünlerinde standart hale gelmiştir.

Yüksek düzeydeki otomotiv tasarım bilgisiyle birlikte konsept modelleme sırasında öne çıkan yüzey modelleme yeteneğini bir araya getiren AVROTAS, estetik ve yüksek kalite standartlarıyla dikkat çeken tasarımları sizlerle buluşturuyor.

Class-A yüzey modelleme ve bu konudaki çalışmalarımız hakkında bilgi almak için “info@avrotas.com” adresimize e-posta gönderebilir,  “www.avrotas.com” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.