Amerikan Tesla’nın domine ettiği elektrikli spor otomobil pazarında Porsche yeni ciddi bir alternatif sunmaya hazırlanıyor.

Mission E ismi altında tanıtılan konsept araç klasik Porsche stilini fütüristik bir yaklaşımla yorumlayarak sıra dışı elektrikli araç özellikleri sunuyor.
800V DC şarj istasyonunda 15 dakikadan kısa sürede %80 oranında şarj olabiliyor. Tam dolum sonrası ise 500km’nin üzerinde bir menzil sunuyor. Bu ise otomobilin 100km menzil sağlamak için sadece yaklaşık 4 dakika şarj süresine ihtiyaç duyması anlamına geliyor. Otomobil 0-100km’ye 3.5sn’nin altında çıkabilirken gücü ise 600hp’nin üzerinde. Porsche yeni elektrikli otomobil pazarında da önemli bir oyuncu oldukları spor otomobiller üreterek var olacaklarını belirtiyor.

Panamera gibi bir sedan formatında tasarlanan otomobil, modern malzeme ve ürün geliştirme teknikleri kullanılarak tasarlanmış. Porsche otomobilin her bir bileşeni için en uygun modern malzemelerin kullanıldığını belirtiyor. Bu yeni malzeme ve tekniklerin kullanılması ile araç B sütunu olmayan bir yapıda tasarlanabilmiş, bu ise sürücü ve yolcuya araca binme-inme sırasında büyük rahatlık sağlayan ergonomik bir ortam sunmuş.

Mission E hakkında detaylı bilgiyi http://goo.gl/R5Q1Y9 adresinden edinebilirsiniz.