AVROTAS olarak Plastik Enjeksiyon, SMC, DCPD, RIM, HS-RIM, RTM, PUR PVC, PUR Integral, Rotomolding, Blow Molding, Metal Enjeksiyon, Eklemeli İmalat, Thermoform, Hand Laminasyon vb. geleneksel ya da yenilikçi üretim yöntemlerinden, müşterilerimizin projelerine en uygun üretim yöntemlerini belirleyerek, fiyat/performans oranı başarılı ürünler geliştiriyoruz.

Tasarımı yapılan ve geliştirilen ürünlerin hedef kitleye uygunluğu, dış görünüşü vb. unsurlar endüstriyel tasarım aşamasında belirlenmektedir.

Mekanik tasarım ise üretilebilir sınırlar çerçevesinde, soyut bir ürünü somut hale getirme aşamasıdır.

Başarılı bir detay geliştirme, fiyat/performans oranı başarılı bir ürün ortaya koymayı sağlamaktadır. Bu açıdan Mekanik Tasarım, realizasyon süreci olarak, ürün geliştirme süreci içerisinde çok önemli yer tutmaktadır.

Ürün tasarımının başlangıcında müşteri ve tasarımcı bir araya gelerek yeni ürünün hedeflerini belirler. Ardından üretim adeti, yöntemi, maliyet hedefi gibi kriterler dikkate alınarak mühendislik geliştirmeleri yapılır.

Mekanik detay tasarımları; malzeme seçiminden kullanılacak boyaya, sıcaklık, nem gibi çevre koşullarındaki davranışlarından, müşteri kriterleri, üretim tekniği ve ilgili standartlara kadar her detay göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmelidir.

Kullanılacak üretim yönteminin doğru belirlenmesi ve bu üretim yöntemine uygun geliştirme yapılması gerekir. Bu süreçte gerekli simülasyonlar ve hızlı prototipleme işlemleri de gerçekleştirilerek üretilecek olan ürünün seri üretime uygunluğu kolaylıkla gözlemlenebilir.