Class-A yüzey modelleme başta otomotiv olmak üzere, tüm sektörlerde başarılı bir ürün tasarlamanın gerek şartlarından bir tanesidir.

Ürün geliştirme sürecinde mekanik tasarım, fonksiyonellik, istikrarlı mekanizma tasarımı, üretilebilirlik gibi tüm teknik detayları dikkate alarak toplamda fiyat/performans oranı doğru ürünler tasarlama hedefi gerçekleştirilirken, sürecin görsel ayağının son kullanıcıyı tatmin eder bir kalitede sonuçlanabilmesi Class-A yüzey modelleme ile mümkündür.

Hem estetik hem de mühendislik yaklaşımının bir arada kullanılmasını gerektiren bir süreç olan A Class yüzey modelleme, özel bir modelleme metodolojisi ve know-how gerektirmektedir.

Class-A yüzey modellemeden bahsedilirken konunun terminolojisinde sıkça kullanılan noktasal süreklilik (G0), teğetsel süreklilik (G1) ve eğrisel süreklilik (G2) tabirlerinin ne anlama geldiğini başarılı bir şeklide anlatan ve bu yüzey modelleme yöntemi hakkında genel bilgi edinmek isteyenler için çok faydalı olacak bir makaleye http://goo.gl/A9CcxD adresinden ulaşabilirsiniz.

A Class yüzey modelleme hakkında daha detaylı bilgi ve hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.